Kayo Nishimizu

Wybitna pianistka pochodząca z Japonii. Od 1987 roku mieszka w Polsce. Jej pasją jest pedagogika łącząca troskę o rozwój kultury i umiejętności rozumienia muzyki klasycznej.

Kayo Nishimizu jest wielką animatorką polskiej kultury w Japonii i japońskiej w Polsce. Nieustannie uczestniczy w organizacji wydarzeń kulturalnych przyczyniających się do integracji obu krajów.

Kayo Nishimizu jest organizatorką licznych koncertów dla młodzieży, w których łączy prezentacje multimedialne z opowiadaniem i muzyką.

Jako pianistka Kayo Nishimizu jest gorącą wielbicielką muzyki Fryderyka Chopina.

Realizacja cyklu koncertów „Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina” przyniosły artystce nagrodę „Urbs Nova” przyznaną przez Prezydenta Miasta Pruszkowa.

W swoim repertuarze posiada wszystkie utwory Fryderyka Chopina, które zostały przez nią nagrane w wielu albumach, między innymi: „Polska- miłość iżal”, „Chopin’s Music Stories”,”24 preludia-świat wyobraźni”, „Fantazja dzwięków”, „Dlaczego Japończycy tak kochają Chopina”, „24 etiudy- filozofia Chopina”.

W październiku 2018 roku ukazała się jej najnowsza płyta, czyli „Sonaty – czas i forma”.

Kayo intensywnie koncertuje w Japonii i w Polsce, dokonała licznych nagrań dla japońskich i polskich stacji radiowych i telewizyjnych.

Od kwietnia 2019 roku na stałe współpracuje z Agencją Koncertową PRESTO.