Eugeniusz Chudak Morzuchowski

Urodził się w 1964 roku w Świeciu nad Wisłą. Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu Profesor Reginy Smendzianki oraz Profesora Jerzego Romaniuka.

W 1987 roku był stypendystą Towarzystwa im. Fr. Chopina w Warszawie.

Po ukończeniu studiów odbywał konsultacje z Tatianą Szebanową, Jerzym Godziszewskim, Andrzejem Jasińskim. Był uczestnikiem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Genewie i Bolzano.

Eugeniusz Chudak Morzuchowski wystepuje zarówno w kraju jak i zagranicą. Koncertował m.in Anglii, Tajlandii, Niemczech na Ukrainie i Bialorusi. Jego działalność artystyczna obejmuje zarówno recitale fortepianowe jak i koncerty solistyczne z orkiestrami, a repertuar obejmuje ponad dwanaście koncertów fortepianowych różnych kompozytorów.

Dokonał wiele nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

Pianista posiada w swoim repertuarze wszystkie kompozycje Fryderyka Chopina.

„… Artysta przejawia nie siebie w muzyce, ale muzykę, która jemu w duszy gra…
… Nie ma w jego grze wrażenia ogranej interpretacji, pianista chwyta za serce szczerością wypowiedzi, zachwyca u niego świeżość interpretacji. Jego gra nie nudzi, a zdarza się to przecież wybitnym pianistom, kiedy rutyna przesłania świeżość…
… Spotykamy się tutaj z wyjątkową techniką gry, śpiewnym dźwiękiem i umiłowaniem tego, co robi…
… Wykonywanym przez Eugeniusza Chudak Morzuchowskiego utworów słuchaliśmy wstrzymując oddech i nagradzaliśmy go gorącymi oklaskami. Trzykrotnie zagrał nam na bis. Spotkanie z artystą pozostawia wyjątkowe wspomnienie, potrafi on bowiem opowiedzieć słuchaczom, jak ważne miejsce zajmują kompozytorzy i ich dzieła w jego sercu.”
– Władimir Szelichin