Katarzyna Glensk

Utalentowana polska pianistka, koncertująca zarówno jako solistka i kameralistka. Występowała w wielu krajach Europy, Rosji i  Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne.

Prekursorem jej kariery muzycznej był ojciec pianistki, to on udzielił jej pierwszych lekcji fortepianu. Następnie w wieku 4 lat rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Katarzyna Glensk studiowała w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli oraz w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Katarzyna Glensk kontynuowała naukę na studiach podyplomowych u prof. Jana Ekiera oraz prof. Bronisławy Kawalli. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka podczas letnich kursów muzycznych w Dartington (Wielka Brytania). W 2001 roku została stypendystką Trinity College of Music w Londynie.

Katarzyna Glensk ma w dorobku bardzo wiele nagród i wyróżnień, m.in. pierwszą nagrodę L. Smith Duo Prize (Londyn) – obie w duecie z Ewą Mizerską, pierwszą nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Duetów Kameralnych im. L. Janačka (Brno), pierwszą nagrodę The Chopin Prize (Londyn) oraz drugą nagrodę w konkursie E. Schumann Duo Prize for Lieder (Londyn).

W duecie z Ewą Mizerską dokonała polskiego prawykonania Sonaty na wiolonczelę i fortepian op.99 Krzysztofa Meyera. Utwór ten znalazł się na monograficznej płycie poświęconej utworom polskiego kompozytora wydanej przez wytwórnię Toccata Classics w Londynie. Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora.

Od 2009 roku wraz ze skrzypaczką Henryką Trzonek tworzy Duo Kreisler, prezentując szeroki repertuar muzyczny. Duet występował w wielu krajach Europy oraz w USA (Nowy Jork).

Od 2014 roku Katarzyna Glensk współpracuje z Agencją Koncertową PRESTO wykonując recitale chopinowskie w Warszawie.