Joanna Sochacka

Joanna SochackaJoanna Sochacka wybitna pianistka polska młodego pokolenia. Obecnie mieszka w Wiedniu i Krakowie. Występowała z recitalami solowymi w takich krajach jak Izrael, Francja, Szwajcaria, Austria, USA, Mołdawia, Estonia, Włochy, Hiszpania, Anglia, Holandia, Czechy i Niemcy oraz grała w wielu renomowanych salach koncertowych, m.in. Bonn, Royal Albert Hall w Londynie, Sala cu’Orga w Mołdawii, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonie w Łodzi / Kielcach / Krakowie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Wiener Hall Mozarteum w Salzburgu oraz Liszt Concert Hall w Raiding.

Jest laureatką ponad 20 międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych, m.in. XVII Międzynarodowego Konkursu Citta di Padova (I nagroda i wszystkie nagrody specjalne). Ponadto otrzymała wiele stypendiów z fundacji stypendialnych dla najzdolniejszych muzyków, m.in. Ministra Kultury w Polsce (2020), Fundacji Juliana Cochrana (2019/20), Rity Zimmermann Musik Stiftung Bern (2019/20). Obecnie rozwijające się umiejętności u wybitnego prof. Milana Chernyavska na Uniwersytecie Muzyki i Scenicznych w Grazu w Austrii oraz doktorat w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Hanna Holeksa.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula i Haute École de Musique de Geneve, Szwajcaria u prof. Fabrizio Chiovetta. Ponadto otrzymała wiele stypendiów z fundacji stypendialnych dla najzdolniejszych muzyków, m.in. Ministra Kultury w Polsce (2020), Fundacji Juliana Cochrana (2019/20), Rity Zimmermann Musik Stiftung Bern (2019/20). Obecnie rozwijające się umiejętności u wybitnego prof. Milana Chernyavska na Uniwersytecie Muzyki i Scenicznych w Grazu w Austrii oraz doktorat w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Hanna Holeksa.