Anna Kubicz

Anna Kubicz jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj. Współpracowała z różnymi instytucjami kultury, m. in. Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Sinfonią Varsovią, Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Europejskim Stowarzyszeniem Wyższych Uczelni Muzycznych AEC, Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Ambasadą RP w New Delhi i Konsulatem Generalnym RP w Mumbaju.

Anna Kubicz koncertowała z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Piotra Wajraka oraz Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod batutą Piotra Wijatkowskiego, a także w programie solowym i kameralnym w wielu polskich miastach, m. in. w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Dusznikach Zdroju oraz Żelazowej Woli. W maju 2011 r. odbyła tournée koncertowe po Indiach. Jej interpretacja Ballady As-dur op. 47 Fryderyka Chopina znalazła się na płycie CD „Chopin… en partage” będącej owocem współpracy Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Tunezji, Centrum Muzyki Arabskiej i Śródziemnomorskiej w Sidi Bou Said w Tunisie, tygodnika “Realities” oraz UMFC w Warszawie.

Brała udział w filmie pt. „Takie trochę niebo” (reż. Kordian Piwowarski) promującym macierzystą uczelnię, a także w reportażu na temat „Warszawy Fryderyka Chopina” dla telewizji Deutsche Welle wykonując utwory Fryderyka Chopina i udzielając wywiadu. W lutym 2013 r. zdobyła I nagrodę w kategorii Fortepian oraz II nagrodę w kategorii Soliści z orkiestrą w Międzynarodowym Konkursie The 21st Century Art w Funchal, Portugalia. Od lipca 2013 r. pianistka współpracuje z Agencją Koncertową PRESTO, wykonując recitale chopinowskie w Warszawie.

W kwietniu 2018 roku Anna Kubicz zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę specjalną w konkursie „Young Musician International Competition Citta de Barletta” we Włoszech.