Adam Goździewski

Urodził się 5 grudnia 1995 roku w Łodzi. Pierwszych lekcji fortepianu udzieliła mu Anna Grzegorkiewicz-Ciesielska. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Z Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz – Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej Ławrynowicz.

Adam Goździewski jest Laureatem Czołowych nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, w Rosji (Tomsk, I nagroda specjalna, 2013), na Ukrainie, we Włoszech (Baretta, Grand Prix i Złoty medal, 2011), w Estonii (Narva, Grand Prix, EMCY Prize, 2 nagrody specjalne, 2014), w Macedonii (Ohrid, Grand Prix i Złoty Medal, 2014).

Jako solista i kameralista Adam Goździewski koncertował w Polsce w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Filharmonii Łódzkiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa”, Żelazowej Woli, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Dusznikach-Zdroju, a także w Niemczech (Dusseldorf, Krefeld, Wessel), Rosji, Macedonii (Cerkiew św. Zofii w Ochrydzie), Szwajcarii, Norwegii (Unge Talenter Festival, Dorbak), Austrii (Chopin Festival in der Kartause Camining), Estonii (Filharmonia Tallińska), we Francji (Chopin Festival in Paris), a także w Japonii (Yumehieo Hall w Hammamatsu, Bunka Hall, Ongakudo Hall w Gifu) oraz w USA (Cornegie Hall).

Adam Goździewski wykonał 18 recitali chopinowskich na wystawie światowej EXPO2015 w Mediolanie.

Rejestracje jego występów były transmitowane przez Polskie Radio, Estońską Kampanię Radia i Telewizji oraz Radio France Musique. Nagrania spotkały się z uznaniem krytyków na całym świecie.

Adam Goździewski z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu grając na klawesynie (pod kierynkiem prof. Lilianny Stwarz) oraz na fortepianach z epoki.

Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.